Kto fruwał nad Michałowicami? 26-28.05.2017 - Zawody Ogólnopolskie - Michałowice

luk_6809

W ubiegły weekend miała miejsce kolejna bardzo miła wizyta u Państwa Szarych na Zawodach Ogólnopolskich w Michałowicach. Ostatnie zawody w Mariakalnok pozostawiły lekki niedosyt, tak więc tym razem oczekiwania nie były zbyt wygórowane. Tym bardziej, że do Michałowic zabraliśmy głównie konie „świeże”.

Dwie świeżynki o których mowa powyżej to nasza sześciolatka Bel Fleur S (po ogierze Boston) oraz ośmioletni Royal Diamond (po Royal Blend na Diamond Hit).

luk_6874Pierwsza zanotowała debiut na zawodach. W konkursach młodych koni. Dwukrotnie wynik był w okolicach 7,0, ale na tych zawodach nie to było najważniejsze. Istotne było bowiem, jak kobyła zachowywać się będzie na czworoboku, a ten niełatwy sprawdzian przebiegł dość korzystnie (z naciskiem na niełatwy:)).

Royal Diamond, czyli Rogal zaliczył swój drugi start. Tutaj podobnie, nie nastawialiśmy się, że Filip (bo to on dosiadał mierzącego 188 w kłębie kasztanowatego wałacha) będzie robił jakieś oszałamiające wyniki. Na to oboje jeszcze mają czas. Bardziej chodziło o zaznajomienie konia z atmosferą zawodów i czworoboku konkursowego. Uzyskiwane wyniki wystarczył, by uplasować się na drugim/trzecim miejscu w konkursach Młodych Jeźdźców.

luk_6647Spore powody do zadowolenia powinny mieć nasze juniorki. Alicja wróciła do startów na koniu Bentamo 2. Choć debiut na koniu był nieśmiały (i z pomyłką), to „im dalej w las…”. W sobotnim programie C-3 zdobyła 64,8% i tym samym pierwsze oczko do Kadry Narodowej Juniorów. Niedzielny przejazd do muzyki oceniony został na 65,2%.

Te zawody zdecydowanie należały do Gosi. Z powodów szkolnych Gosia startowała w Michałowicach tylko w piątek i sobotę. Na Raikano’s Son dwukrotnie uzyskała 65% i była najwyżej sklasyfikowaną juniorką na zawodach. Na zawodach wzięła udział również na kucu Glamour PP.Na Glamour PP para odnotowała świetne wyniki, wygrywając piątkowe N2 z wynikiem 65,7%, natomiast drugiego dnia z 66% zajęła trzecie miejsce w konkursie.

luk_7095I na koniec ‚As w rękawie’, czyli Don Alonso, który z miesiąca na miesiąc pokazuje się co raz lepiej. ‚Alojz’ to też czworobokowy świeżak, to dopiero jego drugie zawody w karierze. W Michałowicach zanotował swój drugi występ na zawodach, podczas którego udało mi się uzyskać najlepsze wynik w team’ie. W sobotnim programie Inter I uzyskał 66,8%. Piątkowy program PSG był niewiele gorszy (66,2%). Widać, że „Alojz” obdarza Izę zaufaniem. Koń na czworoboku wygląda naprawdę światowo, zresztą oddają to także zdjęcia.

Przed nami dwa tygodnie przerwy od startów. Kolejne zawody dla naszej ekipy to międzynarodowe CDI *** Brno!

Szczególne podziękowania dla firmy NTB Tomasz Ochab. Koń wcale nie musi dużo jeść żeby dobrze wyglądać, musi jeść po prostu mądrze, a nasze konie mają się jak pączki w maśle.

luk_6928

vetfarmlab-equineNa początku roku zaczęliśmy stosować suplementację oferowaną przez firmę Vet Farmlab Equine. Niewiele jest na rynku preparatów, które rzeczywiście działają, ale tak jest w przypadku produktów tej firmy. Polecamy w 100%! 🙂

Dziękujemy również:

FERA equestrian

OptiFEED za dobór paszy i żywienie Raikano’s Son

Leave Your Reply