Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2015 6-7 VI 2015 - el. do OOM - Facimiech

2015-06-facimiech

Kolejny weekend. Kolejne zawody. Tym razem Iza wraz z dziewczynami, Gosią i Alicją Pachulską ruszyła do Facimiechu na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

2015-06-facimiech1Pomimo przeciwności losu, które spotkały Alę, udało jej się w zawodach wystartować z całkiem niezłym skutkiem. Niestety trzy dni przed wyjazdem kontuzji doznała Schwalben Melodie na której Ala planowała startować. Ostatecznie reprezentantka KJ Lider Radzionków zaprezentowała w eliminacjach konia Don Glory, którym tydzień wcześniej w Mistrzostwach Polski Juniorów startował Filip, syn Izy i Tomka. Pomimo dość krótkiego czasu do dopasowania się, para w zasadzie od razu zaczęła nadawać na tych samych falach, czego efektem są świetne wyniki uzyskane w Facimiechu. Radzionkowski duet najlepiej wypadł w pierwszym półfinale uzyskując 67,28%. Dwa pozostałe starty były jednak niemniej udane. W drugim półfinale Ala uzyskała 65,4%, a w finałowym przejeździe 66,4%. Finalny wynik rundy 199,1% pozwolił im zdeklasować rywali i pewnie wygrać w naszym makroregionie w kategorii Dużych Koni.

W kucach wystąpiła Gosia Kowalska na swojej Glamour PP. Drugi, kolejny start tej pary na zawodach otwartych i tym razem było zdecydowanie lepiej niż w Jakubowicach. Para uzyskała łącznie 186,5% (w tym najlepszy start w pierwszym półfinale: 63,5%), co pozwoliło im uzyskać bardzo dobre miejsce w rudzie kucy.

W ostatni weekend czerwca w Poczerninie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na pewno zobaczymy Alicję Pachulską na Don Glory. Udział Gosi i Glamour PP jest uzależniony od wyników w kategorii kucy w pozostałych makroregionach.

W Facimiechu poza wspomnianymi powyżej jeźdźcami zaprezentowali się również zawodnicy z Małopolski, którzy cyklicznie trenują z Tomkiem. Ten natomiast miał w tym samym czasie zaplanowane własne treningi w Austrii.

WYNIKI

zdjęcia: Julia Świętochowska

Leave Your Reply