Upalnie w Swoszowicach! 22-24 VI 2012 - ZR + el.OOM + el.MPMK - Kraków-Swoszowice

2012_06_24 - 138_LKW ubiegły weekend zorganizowano w krakowskich Swoszowicach zawody regionalne wraz z eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodych Koni.

Na zawodach licznie stawili się zawodnicy, którzy trenują z Tomkiem Kowalskim w Krakowie. Do Krakowa zjechało również kilka par ze Śląska.

Zawody odbyły się w trybie dwudniowym. W konkursach CC-4 i CC-7 wystąpiła Magda Łodzińska-Jurkiewicz na Liberty Champ. Para zaprezentowała dobre przejazdy z których wyżej oceniony został niedzielny program CC-7 na 62,5%. Niestety Magda nie miała się z kim ścigać, była jedyną uczestniczką konkursu.

W konkursie Młodych Jeźdźców start zaliczyła Ola Mołodecka na Cantroonie. Zawodniczka, która miała sporą przerwę od startów, zadebiutowała w powyższym konkursie i to z bardzo dobrym wynikiem. Wyższą notę dostała w niedzielnym konkursie CC-3 (63,7%) i wygrała całą rundę dystansując kolejną parę o blisko 5%.

Rundę C wygrała Iwona Berżowska na Ascecie (dwa przejazdy ponad 64%), druga była Gosia Bryła na Don Juan (pierwszy start konia w zawodach w Polsce), a czwarta Linda Jagiełło na Animuszu.

Iwona Berżowska wygrała również rundę N na Pialotto. Podczas sobotniego startu uzyskała noty na poziomie 65%, niedzielny start wypadł nieco gorzej, ale nie odebrało to jej zdecydowanego zwycięstwa w rundzie. W konkursie tym brały udział również Agata Filipowska i Joanna Wróbel, które wypadł nieco gorzej od koleżanki.

W rundzie P startowała Sandra Rogacka-Syachin na Hubertin. Para potrzebuje jednak jeszcze kilku wyjazdów by się objeździć na zawodach. Hubertin to 7letni, charakterny wałach, dla którego był to drugi wyjazd poza stajnie. Z zawodów na zawody powinno być co raz to lepiej.

Rundę L wygrała Basia Kapsa 4letnim Skywalkerem, który znów wzbudzał spore zainteresowanie publiczności. Skywalker 1szego dnia (65,8%) ustąpił miejsca w klasyfikacji generalnej Quentchen (67,4%) … drugiemu koniowi Basi na którym startowała w Krakowie. W niedzielnym konkursie L2 Basia i Skywalker zdobyli 67,3% i zdecydowanie wygrali rundę mając ponad 10% przewagi nad drugim miejscem. W niedzielnych konkursach L nie startowała Quentchen, która była demonstrowana w konkursie eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Młodych Koni. Końcowa ocena sędziów to 7,3 i drugie oczko do MPMK zdobyte. Klacz oceniona została następująco: 8 stęp, 7,5 galop, pozostałe noty na 7,0.

Podsumowując zawody – na plus ośrodka w Swoszowicach należy podkreślić wymianę podłoża na czworoboku rozprężeniowym. To w zasadzie był jedyny minus tych zawodów w przeszłości. Miejmy nadzieje, że tegoroczny brak zawodów ogólnopolskich w ośrodku WLKS to tylko wyjątek od normy i w terminarzu PZJ na 2013 znajdziemy termin ZO-A w Swoszowicach.